Rekuperacja Poznań

REKUPERACJA - GOSTYŃ

Rekuperacja (łac. recuperatio-odzyskanie) - proces odzyskiwania energii cieplnej, w celu dalszego jej wykorzystania. W wentylacji służy do tego rekuperator.

Rekuperator - zwany sercem instalacji wentylacyjnej, jest wymiennikiem ciepła, którym odzyskuje się energie cieplną z powietrza wywiewanego. Potocznie jednak wyrazem „rekuperator” określa się centralkę wentylacyjną zawierającą zazwyczaj wymiennik ciepła, wentylatory, filtry, sterownik.

Rekuperacja Poznań

 

Jak działa rekuperacja?

Świeże powietrze, pobierane za pomocą czerpni umieszczonej w ścianie, w dachu lub poza budynkiem, przechodzi przewodem wentylacyjnym do centrali wentylacyjnej. W centrali wentylacyjnej znajduje się wymiennik, w którym wąskimi przylegającymi do siebie kanalikami przepływają strumienie nawiewanego i wywiewanego powietrza wymieniając się energią cieplną (nie mieszając się). Następnie powietrze rozprowadzane jest przez siec przewodów nawiewnych do pomieszczeń. Natomiast zużyte powietrze za pomocą przewodów wywiewnych, przechodzi do rekuperatora oddając energie cieplną świeżemu powietrzu, dalej przepływa do przewodów wentylacyjnych i za pomocą wyrzutni usuwane jest na zewnątrz budynku. Cały proces przebiega bez hałasu, z minimalnym użyciem energii, a dzięki filtrom uzyskujemy czyste powietrze bez konieczności otwierania okien.

Rekuperatory ze względu na konstrukcje dzielimy na krzyżowe, przeciwprądowe i obrotowe. W zależności od typu centrali odzyskujemy od 50% do 90% ciepła z usuwanego powietrza.

Zasada działania rekuperatora z wymiennikiem krzyżowym:

Serwis rekuperacji Poznań

Rekuperacja - Gostyń | Ekoair

Rekuperacja - Kaszuty

Rekuperacja - Poznań

Rekuperacja - Poznań

Rekuperacja - Poznań

Rekuperacja - Środa Wielkopolska

Rekuperacja - Rogalinek

Rekuperacja - Puszczykowo

 

 

klimatyzacja poznań wentylacja

Mapa dojazdu

Kontakt

Eko Air Bartłomiej Zakierski

ul. Śliwińskiego 21
63-800 Gostyń

NIP 696-173-46-57
REGON 300433215

tel. +48 502 461 633

e-mail: b.zakierski@ekoair.pl